Uroda i Beauty

Klasyczne rozwiązania na częste problemy, proste odpowiedzi na trudne pytania.

  • Lista Wpisów
    • Piękne Włosy
    • Paznokcie
    • Fryzura
    • Makijaż
    • Skóra
    • Stopy
  • Kontakt i Redakcja
  • O Nas
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Aa

Uroda i Beauty

Klasyczne rozwiązania na częste problemy, proste odpowiedzi na trudne pytania.

Aa
Search
  • Lista Wpisów
    • Piękne Włosy
    • Paznokcie
    • Fryzura
    • Makijaż
    • Skóra
    • Stopy
  • Kontakt i Redakcja
  • O Nas
  • Polityka Prywatności
  • Regulamin
Stopy

Jak walczyć z egzemą na stopach

14 kwietnia, 2024
Jak walczyć z egzemą na stopach

Najlepszym sposobem zapobiegania egzemie na stopach jest dbanie o paznokcie i skórę. Długie paznokcie mogą drapać skórę i ranić ją. Właściwe leczenie zależy od przyczyn egzemy. Możesz również zmienić długość swoich paznokci, aby zmniejszyć ryzyko jej rozwoju. Poza tym zaleca się również zmianę rodzaju wody, którą pijesz, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom skóry.

Na skróty:
1 Objawy
2 Przyczyny
3 Zabiegi
4 Emolienty
5 Płyn do mycia rąk
6 Kremy kortykosteroidowe

Objawy

Jeśli cierpisz na objawy egzemy na stopach, powinieneś udać się do lekarza w celu leczenia. Chociaż nie ma lekarstwa na egzemę, niektóre opcje leczenia mogą być dla Ciebie pomocne. Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów jest unikanie drapania. Płyny i zimne okłady mogą pomóc złagodzić swędzenie i ból, a kremy kortykosteroidowe mogą złagodzić stan zapalny. Twój chirurg od stóp i kostek może przepisać odpowiednie leczenie dla Twojego stanu.

Powinieneś także odwiedzić dermatologa w celu leczenia swojej egzemy. Lekarz zada kilka pytań, które pomogą zdiagnozować problem – Ten cytat jest wynikiem zapytań zespołu serwisu https://sutraserca.pl. Będzie musiał poznać etiologię egzemy, jak również Twój ogólny stan zdrowia. Zostaniesz zapytany o historię swojej rodziny i o to, jak traktujesz swój stan. Jeśli masz inne dolegliwości, takie jak astma, katar sienny lub alergie, powinieneś omówić je ze swoim lekarzem.

Przyczyny

Najskuteczniejszym leczeniem egzemy na stopach jest zapobieganie. Przykładanie zimnego kompresu na dotknięty obszar może pomóc zmniejszyć swędzenie. Możesz również użyć balsamu nawilżającego, aby pomóc utrzymać skórę w wilgoci. Kremy kortykosteroidowe mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny. Twój chirurg stóp i kostek określi, jakie leczenie jest dla Ciebie odpowiednie. Twój lekarz może przepisać odpowiednie leki na Twoją dolegliwość.

Polecamy również:  Zabieg pedicure dla stóp

Początek egzemy na dłoniach i stopach może być wywołany przez zmiany pogody. Osoby przebywające w gorącym klimacie mają tendencję do częstszego występowania wyprysków. U innych osób egzema może pojawiać się tylko wiosną lub latem. W takich przypadkach przyczyną może być również ekspozycja na światło słoneczne. Jeśli jednak objawy utrzymują się przez cały rok, możliwe jest leczenie. Możesz otrzymać receptę na miejscowy krem sterydowy, który pomaga ukoić dotknięte obszary i zmniejszyć częstotliwość zaostrzeń.

Zabiegi

Istnieje kilka zabiegów na egzemę na dłoniach i stopach. Niektóre z tych zabiegów obejmują kortykosteroidy i emolienty. Inne zabiegi obejmują światło ultrafioletowe, które może zmniejszyć stan zapalny i wytworzyć witaminę D. Zmiany w stylu życia mogą również zmniejszyć częstotliwość nawrotów. Leczenie egzemy na dłoniach i stopach może obejmować unikanie pewnych czynności.

Istnieją dwa rodzaje egzemy na stopach: typ atopowy i odmiana dyshidrotyczna. Atopowe zapalenie skóry jest stanem przewlekłym, który zwykle pojawia się w sezonie wiosennym i letnim. Chociaż nie jest zaraźliwe, ta forma może prowadzić do chronicznego swędzenia i pocenia się. Jest to zazwyczaj choroba dziedziczna i występuje najczęściej u osób w wieku od 20 do 40 lat.

Polecamy również:  Receptory czuciowe na stopach - znajdź je sam

Emolienty

Emolient to rodzaj balsamu lub kremu, który dostarcza wilgoci suchej skórze. Może on zapobiegać pękaniu i suchości poprzez wypełnianie przestrzeni pozostawionych przez suchą skórę. Emolienty zawierają duże ilości lipidów i działają jak środki okluzyjne, które zamykają wodę w skórze. W zależności od stopnia nasilenia egzemy, możesz potrzebować różnych emolientów.

Emolienty na wypryski na stopach można stosować z lub bez ściereczki i są one zazwyczaj dostępne w wielu różnych konsystencjach i formułach. Niektóre z nich są dostępne bez recepty i mogą być stosowane jako substytut mydła. Dzieci mogą uznać za łatwiejsze stosowanie własnych emolientów, zwłaszcza jeśli ich formuła ma przyjemną konsystencję.

Płyn do mycia rąk

Jeśli cierpisz na egzemę na dłoniach i stopach, spróbuj użyć płynu do mycia rąk zamiast mydła. Większość środków do dezynfekcji rąk zawiera alkohol jako główny składnik. Składnik ten jest skuteczny w zabijaniu zarazków, ale może odwadniać skórę i podrażniać zakończenia nerwowe. Możesz wypróbować środki do higieny rąk, które zawierają składniki uspokajające, takie jak aloes lub ogórek.

Po użyciu środka do dezynfekcji rąk, zastosuj nawilżający krem do rąk. Następnie osusz dłonie ręcznikiem papierowym, zamiast energicznie je pocierać. Stosowanie kremu nawilżającego, gdy skóra jest jeszcze wilgotna, pomoże zmniejszyć podrażnienia. Pomocne będzie również stosowanie produktów bez zapachu i barwników. Zawsze nawilżaj dłonie i stopy po umyciu.

Polecamy również:  Zabiegi upiększające stopy - komu polecić?

Kremy kortykosteroidowe

Maści i kremy kortykosteroidowe są stosowane w leczeniu stanów zapalnych i swędzenia. Zazwyczaj stosuje się je raz lub dwa razy dziennie na dotknięte miejsce, ale mogą być stosowane częściej, jeśli stan zapalny jest bardziej nasilony. Leczenie to należy kontynuować przez co najmniej dwa dni lub do czasu ustąpienia stanu zapalnego. Kortykosteroidy mogą powodować ścieńczenie skóry, dlatego należy je stosować ostrożnie, zwłaszcza na wrażliwych obszarach.

Leczenie miejscowe wyprysku stóp może obejmować kremy i lotiony z kortykosteroidami. Stosowanie balsamu lub maści może pomóc w szybszym gojeniu się skóry. Leki przeciwhistaminowe i przeciwświądowe mogą również pomóc złagodzić dyskomfort. Jeśli krem kortykosteroidowy lub balsam nie pomaga, spróbuj miejscowego leku przeciwhistaminowego. Oba te leki zmniejszą prawdopodobieństwo wystąpienia flare-upu. Możesz również spróbować mokrych okładów lub specjalnych bandaży leczniczych.

Podobne tematy

  • Egzema na stopach – Skąd się bierze? Co można z nią zrobić?
  • Czerwone plamy na stopach – jak się ich pozbyć
  • Łuszczyca na stopach – kilka najważniejszych informacji

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Share 0
Elwira 14 kwietnia, 2024

Piękna Skóra

  • Peeling Enyzmatic – co możemy dzięki niemu osiągnąć?
    Peeling Enyzmatic – co możemy dzięki niemu osiągnąć?
  • Ranking kosmetyków na grzybicę skóry głowy
    Ranking kosmetyków na grzybicę skóry głowy
  • Czy kremy ujędrniające działają? W jaki sposób?
    Czy kremy ujędrniające działają? W jaki sposób?

Piękne Włosy

  • Puszenie się włosów – jak mu zapobiegać
    Puszenie się włosów – jak mu zapobiegać

Piękne Paznokcie

  • Niektóre sposoby na usunięcie lakieru do paznokci bez użycia zmywacza
    Niektóre sposoby na usunięcie lakieru do paznokci bez użycia zmywacza

Mogłeś Przegapić

Grzybica stóp – jakie są jej objawy?
Stopy

Grzybica stóp – jakie są jej objawy?

15 czerwca, 2024
Smarowanie ran na stopach – co stosować?
Stopy

Smarowanie ran na stopach – co stosować?

15 czerwca, 2024
Imbirowe plastry na stopy – zastosowanie i korzyści
Stopy

Imbirowe plastry na stopy – zastosowanie i korzyści

14 czerwca, 2024
Jaką biżuterię nosić na stopach?
Stopy

Jaką biżuterię nosić na stopach?

12 czerwca, 2024

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Removed from reading list

Undo
Welcome Back!

Sign in to your account

Lost your password?