Mezoterapia igłowa to popularny zabieg odmładzający skórę. W gabinecie stosuje się igły 1,5 mm, choć w warunkach domowych mogą one być nawet 0,5 mm. Należy jednak pamiętać, że większe igły niekoniecznie są lepsze w uzyskiwaniu szybszych efektów. W mezoterapii domowej mniejsze igły będą skutkowały lepszymi rezultatami. W gabinecie igły są dłuższe i ostrzejsze.
Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej obejmują niektóre stany chorobowe. Osoby z epilepsją i rozrusznikiem serca powinny unikać zabiegu, który jest również znany jako mezoterapia. Pacjenci z luźną skórą lub chorobą żylną również nie są zalecani do tego zabiegu. Ważne jest, aby przed wykonaniem mezoterapii igłowej skonsultować się z lekarzem. Zabieg nie jest jednak odpowiedni dla każdego. Poniżej wymieniono niektóre z przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej.
Mezoterapia bezigłowa jest bezpieczniejszą alternatywą dla mezoterapii igłowej. Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzeniu w skórę drobnych igiełek, ułatwiających wchłanianie substancji leczniczych. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego pistoletu do iniekcji lub strzykawki zwanej Vital Injector, co pozwala uniknąć siniaków. Zaleca się powtórzenie zabiegu co najmniej trzy razy, aby zobaczyć pożądane rezultaty. Mezoterapia bezigłowa
jako alternatywa dla mezoterapii igłowej Mezoterapia bezigłowa
jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej mezoterapii iniekcyjnej. Ta nowa technika wykorzystuje technologię ultradźwiękową do bezpiecznego wtłaczania w skórę witamin, minerałów i aminokwasów. W porównaniu do tradycyjnych metod mezoterapii, zabieg jest bardziej skuteczny i obarczony mniejszym ryzykiem. Jest to również lepszy wybór dla osób o wrażliwej skórze. Zabieg jest niechirurgiczny i może być wykonany w zaciszu gabinetu lekarskiego.
Mezoterapia bezigłowa jest realną alternatywą dla pacjentów, którzy nie chcą poddawać się wielokrotnym zastrzykom i odczuwają dyskomfort na myśl o igłach. Zabieg może przynieść trwałe rezultaty, ale są one zależne od zmiany stylu życia pacjentów. Aby pomóc klientom osiągnąć długotrwałe rezultaty, eksperci zalecają rozpoczęcie od co najmniej czterech sesji bezigłowych. Po tym mogą zalecić roczne lub miesięczne sesje zabiegowe w zależności od pożądanych rezultatów.
Mezoterapia powoduje odmłodzenie skóry
Lekarz wykonuje mezoterapię, używając bardzo cienkiej igły do wstrzykiwania substancji do warstwy skórnej lub podskórnej tkanki tłuszczowej. Wstrzykiwana substancja zależy od leczonego obszaru i rodzaju problemu skórnego, który ma być rozwiązany. W skład mikstury mogą wchodzić ekstrakty roślinne, witaminy, enzymy, leki i hormony. O zawartości substancji decyduje również wiek i osobiste preferencje danej osoby.
Celem mezoterapii jest odmłodzenie skóry. W naszej kulturze młodość jest uważana za siłę i wiele osób wydaje setki tysięcy dolarów, aby zachować młody wygląd. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Mezoterapia może jednak przynieść pozytywne rezultaty i może być stosowana w leczeniu owłosienia na twarzy, drobnych zmarszczek i innych oznak starzenia. Może ona również stymulować własną reakcję skóry na leczenie.
Mezoterapia Mikroigłowa Łódź – Zapoznaj się z ofertą i zapisz się już dziś!
Efekty uboczne mezoterapii igłowej
Istnieje wiele potencjalnych efektów ubocznych zabiegów mezoterapii igłowej, w tym drętwienie, siniaki i przebarwienia skóry. Zazwyczaj są one łagodne i ustępują w ciągu 24 godzin. W rzadkich przypadkach u pacjentów mogą wystąpić również siniaki lub obrzęki. Może również wystąpić swędzenie, ale trwa ono tylko kilka dni. Choć rzadko, po zabiegu mezoterapii igłowej możliwe są infekcje.
Przed wstrzyknięciem jakichkolwiek substancji aktywnych lekarz przeprowadzi najpierw badanie fizyczne w celu określenia stanu skóry. Po ustaleniu diagnozy, na miejsce aplikacji zostanie nałożony krem znieczulający. Następnie lekarz użyje jednorazowej igły i roztworu, może też użyć pistoletu mechanicznego do wykonania wielu wstrzyknięć. Zastrzyki będą wykonywane do środkowej warstwy skóry i są wykonywane pod kątem.
Mezoterapia nie jest jednak odpowiednia dla każdego, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia skutków ubocznych. W szczególności zabiegu nie powinny mieć osoby z epilepsją lub aktywnymi implantami. Mezoterapia bezigłowa nie jest zalecana w leczeniu tkanki tłuszczowej, zwiotczałej skóry czy miejscowych złogów tłuszczu. Koszt poddania się mezoterapii zależy od miejsca zamieszkania i zastosowanej technologii. Specjalista medyczny zaleci plan leczenia w oparciu o Twój stan i ryzyko związane z zabiegiem.
Podobne tematy